Zabiegi na cellulitCellulit to dolegliwość typowo kobieca. Przyczyną tworzenia się pomarańczowej skórki jest odkładanie się tłuszczów, nadmiaru wody oraz produktów przemiany materii w tkance podskórnej. W ten sposób tkanka puchnie, a na skórze tworzy się cellulit. Jest to dolegliwość typowo estetyczna.

Nie musimy go zwalczać jeśli nie chcemy. Jeśli masz cellulit to na pewno z tego powodu nie umrzesz. Ale też nie będziesz się psychicznie dobrze czuła, jeśli go będziesz miała. Cellulit źle działa na kobiety, ponieważ zaczynają się one wstydzić swojego ciała. Uważają się za mniej ładne i nieatrakcyjne. Co nie musi być prawdą.

Kobiety z cellulitem również potrafią być piękne, jeśli odpowiednio o siebie zadbają.

Jak to zrobić? Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło cellulit zabiegi otrzymasz strony, na których znajdziesz opisy wszystkich możliwych zabiegów antycellulitowych.  Do walki z cellulitem możemy użyć ultradźwięków, mezoterapii, fal radiowych RF, baniek chińskich, presoterapi, drenażu limfatycznego czy masażu antycellulitowego.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit najlepiej wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Ale niektóre z nich takie jak na przykład masaż czy bańki chińskie możesz sama zrobić w domu.Wystarczy trochę poczytać i doszkolić się.

Zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym są bardzo skuteczne i ich efekty widać już po kilku zabiegach.

Skuteczne zabiegi na cellulit to te, które przynoszą pożądane efekty, bez względu na czas wystąpienia tych efektów. Jednym z nowoczesnych zabiegów stosowanych do walki z cellulitem jest mezoterapia. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich substancji aktywnych. Zapobiegają one starzeniu się skóry, wypadaniu włosów oraz powstawaniu cellulitu. Dzięki temu zabiegowi ujędrnisz swoją skórę i odpowiednio nawilżysz.  W mezoterapii stosujemy bardzo cienką igłę, za pomocą której wstrzykujemy koktajle witaminowe. Jest to zabieg bezbolesny. Jeśli jednak ktoś się boi ukłucia igły to można zastosować znieczulenie miejscowe. Po zastrzyku widać uwypuklenia na skórze, jednak znikają one po około dwóch dniach. Nie powoduje to jednak konieczności leżenia czy siedzenia w domu. Możesz spokojnie chodzić do pracy i zajmować się swoimi sprawami tak, jak robisz to na co dzień. Jeśli jednak masz tendencję do powstawania siniaków to lepiej wykonaj zabieg przed jakimś czasem wolnym np. weekendem czy urlopem.

Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii jest ciąża, alergia, cukrzyca, opryszczka, stany zapalne skóry, choroba nowotworowa czy przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi. Jeśli jednak nie masz tych przeciwwskazań to możesz przygotować się do zabiegu. Jak? Przede wszystkim na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinnaś przyjmować aspiryny. Placówka, w której będziesz wykonywała zabieg również powinna powiadomić Cię jak się należy przygotować. Aby uzyskać więcej informacji wpisz w wyszukiwarkę hasło cellulit zabiegi kosmetyczne, a na pewno uzyskasz odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię pytania.

Komentarze są wyłączone.


Blogi. Darmowe Blogi.