Jak zwalczyć cellulit

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.

Powstaje on na wskutek odkładania się w tkankach tłuszczu, nadmiaru wody czy produktów przemiany materii. Tworzą się bruzdy, co w konsekwencji widać jako cellulit. Powstaje on najczęściej na udach i pośladkach, ale może również odłożyć się na brzuchu.

Żeby usuwanie cellulitu było skuteczne należy skorzystać z któregoś zabiegu oferowanego przez gabinety kosmetyczne. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej na temat tych zabiegów, wpisz w wyszukiwarkę internetową hasło cellulit zabiegi.

Zabiegi kosmetyczne na cellulit wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, ale również istnieją zabiegi, które sama możesz wykonać w domu. W gabinecie na przykład wykonasz drenaż limfatyczny, a w domu możesz pozwolić sobie na masaż.

Zabiegi na cellulit w gabinecie kosmetycznym mają tą przewagę, że są wykonywane przez profesjonalistów, w odpowiednich warunkach, przy specjalistycznej aparaturze. Ich minusem jest cena.

Skuteczne zabiegi na cellulit to takie, które usuną cellulit lub poprawią wygląd skóry.

To, że dany zabieg nie usunął cellulitu nie musi oznaczać, że zabieg jest nieskuteczny czy został wykonany źle. Powodem takiego stanu mogą być Twoje predyspozycje tj. czynniki genetyczne, gospodarka hormonalna, dieta, ruch.

Cellulit jest obrzękiem twojej skóry, a najlepszym sposobem na ich zlikwidowanie jest drenaż limfatyczny. Zabieg ten usprawnia przepływ limfy w układzie. Likwiduje obrzęki oraz usprawnia przepływ wody i soli mineralnych. Czas trwania zabiegu to jedna godzina. Zabieg można stosować raz w tygodniu. Z zabiegu powinny skorzystać te Panie, które mają zaburzenia gospodarki wodnej, hormonalnej, mineralnej oraz u których występują obrzęki limfatyczne.

Cały zabieg polega na masowaniu technikom głaskania, rozcierania i ugniatania. Techniki te pomagają przepchnąć zalegająca chłonkę. Drenaż limfatyczny pomoże Ci również stracić kilka centymetrów w biodrach oraz pozbędziesz się obrzęków z nóg. Zabieg ten wykonasz w gabinecie kosmetycznym lub możesz skorzystać z usług domowych oferowanych przez fizjoterapeutów.

Zabiegiem, który możesz wykonać w domu jest masaż bańkami chińskimi. Bańki możesz kupić w Internecie. Są one gumowe i nie rysują skóry. Jest to bezpieczny sposób na cellulit, ale warto wcześniej poczytać trochę na temat techniki masażu. Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasła cellulit zabiegi kosmetyczne uzyskasz strony gabinetów, które oferują zabiegi antycellulitowe. Możesz w ten sposób porównać ceny zabiegu. Z Internetu dowiesz się również jak do zabiegów się przygotować, jakie są przeciwwskazania i skutki uboczne. Każdy zabieg nawet jeśli nie usunie całkowicie cellulitu to na pewno ujędrni twoją skórę i poprawi jej wygląd. Każda kobieta powinna mieć piękną skórę o każdej porze dnia i nocy. Dbaj o siebie, a będziesz zawsze atrakcyjna i piękna.

Komentarze są wyłączone.


Blogi. Darmowe Blogi.